První den projektového týdne jsme strávili nočním přejezdem do Bosny a Hercegoviny, který se zdál být nekonečným, ale to jsme ještě zdaleka netušili, že autobus bude naším věrným „přítelem“ po celou dobu projektu.

Druhý den jsme přijeli do, turisty velmi známého města, Mostaru, kde jsme měli možnost se dopoledne ubytovat a kochat se nádherami i odpornostmi města – odpadky vskutku nešly přehlédnout. Historické centrum města a most mají zajisté své kouzlo a stojí za zhlédnutí. To samé lze říci i o tamějších mešitách, které mě docela potěšily, jelikož jsem v žádné dosud nebyl. Kostel, který se honosil svou barevností a mohutností nás všechny ohromil, včetně jeho věže, která měřila na výšku přes 120 metrů.

Třetí den nás opět čekal náš oblíbený autobus a přejezd do Černé Hory, kde jsme jako první navštívili krásný klášter Ostrog, vystavěný ve skalách, vysoko v horách. Záhy po nebezpečném přejezdu naším oblíbeným autobusem přes horské cesty jsme si klášter prohlédli a opět stejnou cestou, plnou pláče, skřípění zubů spolužaček a troubení Černohorců, se vraceli zpátky dolů na bezpečnější silnice. Téhož dne jsme dojeli do Budvy a při příjezdu jsme byli příjemně překvapeni nádhernými výhledy na pláže a město. Skály v pozadí nenechali nikoho bez povšimnutí. Ubytovaní jsme byli ve tříhvězdičkovém hotelu, který jsme stejně jako předchozí hotel v Mostaru nemohli najít. 

Čtvrtý den jsme navštívili město Kotor, do kterého jsme se opět dostali naším čupr autobusem a tam jsme měli možnost si projít zdejší opevnění, postavené jak vysoko v horách, tak i kousek od moře. Ceny zde byly neskutečně přemrštěné, až zrak přecházel, a má moravská kapsa se z toho dokonce lehce otřásla. Zbytek dne jsme strávili projížděním kolem pobřeží Kotorského zálivu a návratem do Budvy.

Pátý den jsme navštívili Skadarské jezero. To nás doslova oslnilo svou nádherou a plavba po něm byla skvělým zážitkem. Návštěvu tamějšího pravoslavného kostela a následné koupání přímo uprostřed jezera si bude mnoho z nás pamatovat opravdu dlouho. Téhož dne jsme navštívili město Cetinje, kde jsme uvítali příjemné ceny, které pohladili naše centy po líci, a já osobně uvítal úžasnou vyhlídku, kterou mám před sebou dodnes a o které očividně nikdo jiný neměl ani potuchy.

Šestý den ráno jsme si zběžně prohlédli Budvu a řekli nějaké zajímavosti k její historii. Prohlédli jsme si zdejší pevnost a poté využili zbylého času ke koupání. Následoval odjezd v 14:00 a příjezd druhý den kolem 10:00.

                             Jiří Skácel  3.C

2019 0063

2019 0064

2019 0065

Video z projektu je možné zhlédnout na následujícím odkazu.

Foto z projektového týdne.