V rámci projektového týdne, který probíhal ve dnech 18.–22. 6. 2018 jsme se vydali na poznávací zájezd napříč Francouzskou riviérou. I přesto, že zájezd samotný začínal 18. 6., museli jsme vyrazit o den dříve, protože před námi byla opravdu dlouhá cesta.

Cesta autobusem se mnohým zdála nekonečná a někteří přežívali jen díky přestávkám, na kterých se mohli trošku protáhnout a zajít si na WC. Po zhruba 19 hodinách jsme se dostali do Nice, kde jsme zahájili první den zájezdu. V Nice jsme navštívili cukrárnu Florián, kde jsme měli i malou ochutnávku sladkostí a mohli si i něco sladkého koupit. Dále jsme vystoupali na místo, odkud byla krásná vyhlídka na celé město. Také jsme se mohli podívat na místní bleší trh a nakonec jsme se zchladili v moři. Po pár hodinách u moře jsme vyjeli na cestu směrem k našemu hotelu, kde jsme se později ubytovali.

Další den hned po snídani jsme vyjeli do města Saint-Tropez, kde jsme se navštívili Citadelu, a slavnou četnickou stanici, která je známá díky filmu Četník ze Saint-Tropez. Následně nás čekala plavba lodí do městečka Port Grimaud. Toto malebné městečko s množstvím stylových domků jsme si mohli prohlédnout přímo z lodi. Po prohlídce jsme měli možnost jít něco malého nakoupit a nakonec jsme šli opět plavat do moře.

Třetí den nás čekala celodenní prohlídka přístavního města Marseille. Páni řidiči nás zručně vyvezli úzkými uličkami až k chrámu Notre-Dame de la Garde, kde jsme měli krásnou vyhlídku na celé město. Později nás čekala plavba lodí na ostrov If se stejnojmennou pevností. Podle románu A. Dumase zde byl vězněn Edmond Dantes, tajemný hrabě Monte Christo. Po zhruba 2 hodinách, kdy si každý pevnost prohlédl a prozkoumal každé zákoutí, jsme se vydali lodí zpět. Dále nás čekala návštěva města Cassis, kde jsme opět měli možnost navštívit místní pláž nebo projít místní obchody.

Poslední den jsme se hned po snídani vydali na návštěvu parfumerie Fragonard v Grasse, kde mnoho z nás nechalo velký balík peněz, protože se prostě všem těm vůním nedalo odolat. Každý si odtamtud musel něco odnést, ať už jen mýdlo nebo drahý parfém. Poté jsme vydali do Monaca. V Monacu nás všechny bezpochyby oslovilo množství luxusních automobilů, jachet a dále exteriéry Casina v Monte Carlu. Navštívili jsme Oceánografické muzeum, kde si každý našel to své a dále jsme prohlédli Knížecí palác, kde každý z nás dostal přístroj, který nám poskytl výklad v různých jazycích. Celý palác jsme si tak mohli projít sami. Dále jsme vystoupali až k Japonským zahradám, které byly kouzelné. Ke konci dne zde byla opět možnost koupání v moři. Ve 21:00 jsme se vydali na cestu zpět do České republiky. Na rozloučenou nám paní průvodkyně pustila film Četník ze Saint-Tropéz. Loučení s Francií nebylo pro nikoho lehké, ale nakonec jsme to zvládli a jsme zpět v České republice a těšíme se na další stejně skvělé zájezdy plné nových míst a zážitků.

Zbořilová Nela, 1.B

2018 0034

2018 0035

2018 0036

2018 0037

2018 0038

2018 0039

2018 0040