Pondělí

V pondělí nás na kroměřížském nádraží přesvědčili dva podivíni, abychom se s nimi vydali na cestu plnou dobrodružství.

Vzhledem k tomu, že nás bylo mnoho, průvodčí v Olomouci zařídil přistavení dalšího vagonu. A tak jsme poklidně dorazili do Země zaslíbené. I když se to tak mnohým mohlo zdát, tak 40let to opravdu netrvalo.

Byla to země oplývající vápencem a trilobity. Náš projekťák započal strastiplnou cestou na skálu s křížem, nad Svatým Janem pod Skalou, kde jsme dostali ubytování.

Úterý

Jen co jsme se usadili v Zemi zaslíbené, vydali jsme se podívat na jiné kontinenty, protože nám naše Země začala býti malá. Navštívili jsme Malou a Velkou Ameriku, Mexiko a Srbsko.

Po stezce sv. Ludmily jsme doputovali až na Tetín, kde jsme svedli bitvu o Potraviny. Po těžkém krveprolití se nás ujal strýček Průvodce, který nás seznámil s historií Tetína a životem svaté Ludmily. Poté s námi podnikl cestu do středu Země.

Večer jsme se navrátili do naší Země zaslíbené, kde jsme smrady a hlady ani neviděli, kam zalehneme.

Středa

Brzy ráno jsme vyrazili na Karlštejn za účelem koupi matrjošek.

Nenechali jsme se ušlapat davy proudících národů a dále naše kroky směřovaly do aquaparku ve Skryjích. Jako zázrakem se naše těla neproměnila v kostky ledu, a tak jsme mohli dále pokračovat do muzea Joachima Barrande, které k našemu zklamání bylo zavřené. Náš smutek však v radost proměnil objev obchůdku s potravinami, který jsme tradičně vybílili. Posíleni kořistí jsme doputovali autobusovou dopravou zpět do Sv. Jana pod Skalou, kde jsme, dnes již pouze smrady, opět neviděli, kam hlavu složíme.

Čtvrtek

Po ranním stěhování národů z místnosti do místnosti jsme se vydali na pohodlnou cestu, lovit s Rakem trilobity.

Obtěžkáni kladívky a úlovky jsme došli zpět, pojmenovat všechny zkameněliny. Odpoledne jsme navštívili geologickou zahradu s výstavou různých vápenců, kde k našemu úžasu nebyly nápisy: Nekrmit! Nehladit! apod.

Dále náš směr pokračoval na již známou skálu s křížem, kde jsme ukončili spolu s náčelníkem Seattlem náš pobyt v zaslíbené Zemi.

2018 0012

2018 0012

2018 0012

2018 0012

2018 0012