Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Vybrané aktuality

Ve čtvrtek 10. 5. se na Gymnáziu v Krnově konal první ročník Krnovského debatního poháru a jako již stálí účastníci debatních soutěží jsme tam ani my – zástupci našeho klubu – nemohli chybět.

Ve třech argumentačních kláních jsme vyzkoušeli své dovednosti na debatách o tezích: Evropská unie by měla zavést cenzuru tzv. fake news, Bezplatné jízdné pro žáky, studenty a seniory je krok špatným směrem a Státní maturitní zkoušky by neměly být společné pro gymnázia a SOŠ.

V tvrdé konkurenci 12 týmů jsme se neztratili, naopak se na našich výkonech projevila skvělá příprava na jednotlivé teze a rok procvičování rétorických dovedností – tým Solníci ve složení Šimon Kinc (2.C) a Lucie Krybusová (posila z Gymnázia Kojetín) se se dvěma vítězstvími umístil na 3. místě a tým F&F ve složení Kateřina Bartošková (4.K) a Tadeáš Sochor (2.C) všechny své protivníky porazil, a tak si zajistil vynikající 1. místo. Zatímco si naše mysl při zpáteční cestě trochu odpočinula, naše zavazadla značně ztěžkla, protože jsme si odváželi cenné medaile a poháry.

Na svůj výkon jsme náležitě hrdí, ale když se říká, že „žádný učený z nebe nespadl“, platí to i v naší „debatérské branži“. Ke krnovskému vítězství vedla dlouhá cesta přípravy a účasti na debatních soutěžích. V prvním roce našeho působení jsme začali své putování na turnaji na Reálném gymnáziu v Prostějově (6. místo), dále jsme se účastnili Vánočního debatování na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově, kde nám kýžený pohár unikl a skončili jsme čtvrtí, na turnaji Debatní ligy na Gymnáziu Hladnov v Ostravě jsme se umístili na 8. příčce a na Olomouckém debatním poháru naše tři týmy skončily ve druhé desítce.

První rok hodnotíme jako náročný, ale zároveň velmi úspěšný, čehož je zlatá tečka z Krnova zřejmým důkazem, a doufáme, že i v dalších letech bude debatování na AG nadále fungovat a posunovat se vpřed. Pokud si říkáte, že byste se také rádi stali součástí našeho klubu, neváhejte a připojte se: po své zkušenosti garantujeme mnoho zábavy, prohloubení vztahů s dalšími „AGdebatéry“ a navázání vztahů nových se studenty ze všech koutů naší republiky, a navíc samozřejmě nabytí cenných zkušeností i zlepšení si řečnických, rozumových a argumentačních dovedností. V případě zájmu či dotazů kontaktujte kteréhokoli člena klubu či paní učitelku Aranku Řezníčkovou.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našemu trenérovi Eriku Szcotkovi za náležitou přípravu na jednotlivé turnaje a mnoho společných veselých chvilek v našem klubu, PaedDr. Arance Řezníčkové za podporu a propagaci našeho klubu a cenné rady týkající se debatování a v neposlední řadě panu řediteli Mgr. Janu Košárkovi za to, že činnost debatního klubu v rámci školy umožnil.

Za Debatní klub při AG jeho členové: Matěj Iránek, Martin Čureček, Michael Zábojník, Šimon Kinc, Tadeáš Sochor, Hana Frelichová, Josef Šumpík, Terezie Šumpíková, Marie Kolaříková a Kateřina Bartošková

1682

Náš první turnaj - RG Prostějov

 

Debatní liga - Ostrava

 

Vánoční debatování

 

Olomoucká Argubitka

Podporují nás

loga