Ve dnech 12.–14. 2. 2021 proběhl 3. turnaj Online debatní ligy, kterého se opět zúčastnil tým Debatního klubu AG ve složení Kristýna Bulvasová, Martin Čureček, Doubravka Lexmanová a Anežka Navrátilová.

Tento tým nasbíral během letošního roku už řadu zkušeností v turnajích debatní ligy a v poslední době spolupracuje i s externím trenérem. Díky svému nasazení dokázal vyhrát ve třech debatách z pěti a umístil se na skvělém 8. místě (z 25 týmů).

Ve 3. turnaji letošní ligy se debatovalo na teze:   

  • Západní demokracie by měly zlepšit situaci obyvatelstva KLDR 
  • Veškerá reklama by měla být zakázána 
  • Maturitu by měl letos dostat každý 

Každá teze představovala skutečnou výzvu a na každou z těch výzev odpověděl tým AG pečlivou přípravou (zvlášť v posledním týdnu před turnajem, kdy debatéři pracovali několik hodin denně). Úctyhodný tedy není jen výkon, ale především odhodlání celého týmu, což ocenila nejzkušenější debatérka Kristýna Bulvasová: „Nejvíce mě potěšilo vidět, jaký pokrok děláme od jednoho turnaje ke druhému, a to, že vždy nějak dokážeme využít předchozí zkušenosti a znalosti.“   

Debatní klub ale není jen soutěžní tým. Letošní nováčci se intenzivně připravují na svůj vstup do turnajových klání, využívají i možnosti zúčastnit se turnaje jako pozorovatelé. „I když jsem se zatím účastnila jen jako pozorovatel, debata mi otevřela oči a můžu říct, že mi přinesla nové poznatky, odvahu do dalších kol, abych nastoupila do "boje", a v neposlední řadě i velkou vděčnost, že nám škola umožňuje i za této situace být nadále aktivní v našich zájmových činnostech,“ zhodnotila svůj první zážitek z turnaje Hana Šrubařová. 

 A. Řezníčková

3701