DM AG poskytuje ubytování žákům Arcibiskupského gymnázia a žákům/studentům ostatních středních škol, popř. VOŠ. DM je v týdnu otevřen od neděle 17:00 h do pátku 14:30 h.

Ubytování chlapců a dívek je realizováno odděleně. V současné době je na DM AG ubytováno přibližně 300 děvčat a chlapců.

  

Informace pro nové zájemce o ubytování na DM pro školní rok 2021/2022

Ubytování v DM AG se posuzuje na základě přihlášky, kterou pro nezletilé osoby podávají rodiče (zákonný zástupce žáka). Osoby plnoleté si přihlášku podávají samy. Oznámení o přijetí nebo nepřijetí žáka/studenta do DM je zletilým či zákonným zástupcům nezletilých sděleno písemně.

Ubytování v DM AG je poskytováno žákům AG a při volné kapacitě i  žákům/studentům ostatních středních škol, u kterých bude rozhodnuto o ubytování po ukončení příjímacího řízení na AG (v průběhu června). Umísťování žáků/studentů k ubytování do DM se řídí Vyhláškou č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění pozdějších předpisů (viz § 4).

Tiskopis přihlášky je možné stáhnout na webových stránkách školy Domov mládeže > Ke stažení nebo přímo:

 

Přihlášku je možné odevzdat do 14. 5. 2021 a to osobně, emailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) anebo poštou na adresu:

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži
Domov mládeže
Pilařova 3, Kroměříž 767 01

V případě, že jste podali přihlášku k ubytování na DM a z nějakého důvodu pomine Váš zájem o ubytování, prosíme o sdělení této skutečnosti písemně nebo elektronicky na  adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Celodenní stravování

je realizováno ve školní jídelně AG, která sídlí v budově školy a DM. Jídelna zajišťuje snídaně, obědy a večeře. Na oběd mají možnost volby z dvou nabízených jídel.

Ceny stravování: snídaně: 18 Kč, oběd: 28 Kč, večeře: 21 Kč. Studenti mají možnost využít k nákupu základních potravin či obědových balíčků také kantýnu, která je v prostorách jídelny. Kantýna je otevřena v pracovní dny od 7.00 do 14.00 hodin.