V Muzeu Kroměřížska se představuje mezinárodně uznávaný umělec Hesham Malik, kterého ocenila i královská rodina v Dubaji.

Návštěvníkům nabízí současné umění, jež začal malovat během koronavirového lockdownu právě v muzeu – kroměřížské muzeum bylo totiž jedno z mála, které mu tuto aktivitu umožnilo, a proto je také jedním z prvních, kde jsou práce vystaveny. Hesham Malik vytvořil Švabinského portrét ve svém vlastním stylu. K vidění jsou i další obrazy inspirované Švabinského tvorbou. Oba autory spojuje neutuchající láska k přírodě a řemeslná zručnost s precizností v detailu.

Významnou a velmi zajímavou část výstavy tvoří úsek určený školám nazvaný Já jsem, do něhož se zapojili i studenti místního Arcibiskupského gymnázia. „Jedná se o portréty významných osobností, které si učitelé vybrali pro svoje žáky, a popisky všech studentů z mezinárodních škol, Kroměříže, ale i dalších míst ČR, kteří se do projektu zapojili,“ vysvětlila ředitelka muzea Martina Miláčková. Výstava začala slavnostní vernisáží 14.9. a potrvá do 19. listopadu 2023.

 

Všichni jste na výstavu srdečně zváni, zejména studenti výtvarné výchovy, kteří se před dvěma lety kreativně zapojili do autorova projektu "I am...". Přijďte si prohlédnout své práce, které obzvlášť pěkně vynikají ve výstavním prostoru.

Iveta Peňasová

5626

5626

5626

5626

5626