Studentky  Vendula Kršková a Justýna Gilíková se zúčastnily výměnného jazykového pobytu  na naší  partnerské  škole Egbert-Gymnasium  v  Münsterschwarzachu, který proběhl v termínu od 26. června do 8. července 2023.

Během těchto dvou týdnů  měly možnost proniknout do německé kultury a zdokonalit své  jazykové  dovednosti.  Každý  den  navštěvovaly  školu, kde  poznaly  styl  tamní výuky a navázaly nová přátelství s německými studenty.

O víkendech je čekala další dobrodružství s hostitelskými rodinami, které si připravily speciální program. Díky nim zakusily autentické Německo a poznaly místní tradice a zvyky.

„Byla  to  jedinečná  příležitost, za kterou  jsem  velmi  vděčná.  Kamkoliv jsem přišla, cítila  jsem  se  být vítána, což můj pobyt velice zpříjemnilo. Zažít Německo na vlastní kůži  bylo  velmi  obohacující a  vřele  tuto  zkušenost  doporučuji  všem  studentům," vzpomíná    Vendula   Kršková.  „Srdečně   děkujeme   všem   českým   i  německým vyučujícím za jejich ochotu a nasazení, bez nichž by tato spolupráce nebyla možná."

Tento  výměnný  pobyt  nejen  rozšířil  obzory  obou studentek,  ale  také  jim umožnil prohloubit své mezinárodní porozumění a zanechal v nich nezapomenutelné zážitky.

Projekt byl hrazen z prostředků Česko – německého fondu budoucnosti.

                                                                          Justýna Gilíková a Vendula Kršková 

5622

5622

5622

5622