Již poněkolikáté pořádá Český florbal v rámci celé ČR středoškolský turnaj Subterra Cup, v letošním roce pod patronací českého florbalového reprezentanta Filipa Formana.

Náš tým se tohoto projektu zatím nikdy nezúčastnil, letos poprvé. Soutěž je koncipovaná postupově od okresních kol přes kola krajská až do republikového finále, které se odehraje v dubnu 2023 v O2 aréně v Praze. To je pro týmy velmi silná motivace, a odměnou jsou navíc i skvělé ceny a tréninkový kemp pro vítěze s reprezentačním výběrem České republiky.

Okresní kolo proběhlo 25. listopadu 2022 v Otrokovicích, kde se sešlo celkem 7 školních týmů. Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým. Zajímavostí tohoto projektu bylo, že si každé školní družstvo mělo zvolit nějaký specifický název svého týmu. Naši studenti si vybrali tradiční Ágéčko. Ve skupině jsme měli policejní školu - Kluci z policejní, hráče z učiliště J. Boska - Tigers a hotelové školy - Road2O2.  

Kluci tentokrát hráli v kompletní sestavě, navíc posílení i o nové hráče. Projevila se sehranost celého týmu již z předchozích utkání v rámci florbalového projektu AŠSK. A to bylo samozřejmě znát i na průběhu hry a samotných výsledcích jednotlivých zápasů.  Kluci působili opravdu velmi kompaktně, hráli dobře jak po taktické, tak i technické stránce. Vycházeli ze zabezpečené obrany a byli silní i v osobních soubojích. A proto došli až do finále, kde se střetli s Obchodní akademií Kroměříž.

Z výsledků: Ágéčko  2:1  Kluci z policejní, Ágéčko  3:0  Road2O2, Ágéčko 8:1 Tigers

Finále: Ágéčko  5:0  OAKM

Velký dík patří celému týmu.

Jiří Pliska

4892

4892

4892

4892

4892

4892