Ve středu 12. ledna večer o půl jedenácté jsme vyjeli z AG na pouť do Filipova v počtu šesti holek spolu s otcem Petrem a Pepou Greplem.

Měli jsme ty nejlepší řidiče, takže cesta ubíhala velmi rychle. Většina z nás usnula a vzbudila se až na místě, a to ve 3 hodiny ráno. Mše začínala až ve čtyři hodiny a musím uznat, že taková zima mi už dlouho nebyla, ale stále zůstávala naděje, že v kostele bude tepleji, sice jen o nějaké 2 stupně, ale i to byla v tu chvíli výhra. Mše se sloužila v češtině a němčině, protože toto místo leží těsně při státní hranici s Německem. A právě zde se stal v roce 1866 zázrak. 

Mladá dívka Magdaléna Kadeová v 19 letech těžce onemocněla. Její nemoc se stále zhoršovala a po deseti letech byla připoutána trvale na lůžko. 21.12. jí kaplan udělil svátost pomazání nemocných. Uplynuly tři týdny a v noci z 12. na 13. ledna 1866 se jí zjevila zářící ženská postava s korunou na hlavě a řekla jí: ,,Mé dítě, od nynějška se uzdravíš“. A v tom okamžiku necítila žádnou nemoc. Zanedlouho se v místě zjevení postavil kostel, díky iniciativě kaplana Storcha, který je zasvěcený Panně Marii Pomocnici křesťanů. Místo se zařadilo mezi nejnavštěvovanější poutní místa ve střední Evropě a bylo mu přezdíváno ,,Lourdy  severních Čech“.   

Vyfotili jsme se s Ch. D. Balvem, nunciem v ČR, popovídali jsme si s otcem Červenkou, kterého jsme tu potkali. V šest hodin jsme vyjeli nazpátek a po cestě jsme se stavili v Číhošti, kde se v roce 1949 stal zázrak v místním kostele a taky jsme zde navštívili geografický střed České republiky.           Před tím jsme se ještě stačili stavit do McDonaldu na snídani.

Myslím, že to byl opravdu moc pěkný zážitek, nezmrzli jsme a navštívili kouzelná místa. Určitě doporučuji všem udělat si tam pouť nebo výlet, stojí to za to. 

Anna Drgová, 2.A 

4215

4215

4215

4215

4215

4215

4215

Další fotografie.