Osmičlenná skupina studentů AG se ve dnech 28. 11. – 2. 12. 2021 na pozvání europoslankyně M. Šojdrové vydala do Bruselu. Jádrem skupiny byly úspěšné přispěvatelky do literární soutěže (17. listopad po 30 letech očima dnešních studentů) a debatní klub, sestavu účastníků ovšem zamíchal covid, takže ji doplnili další studenti AG na doporučení svých učitelů.

Návštěvníky zaujalo bruselské Atomium, jeho impozantnost, výhledy z nejvyššího patra i působivé světelné efekty, prohlídka Parlamentaria a jeho interaktivní expozice („škoda, že na to nebylo více času,“ říkali). Zaujala je prezentace europoslankyně Michaely Šojdrové, všechny informace o fungování EU, ale i historické centrum Bruselu a Brugg. 

„Dříve jsem o složitých procesech, které zde probíhají, měla jen malé ponětí, proto mě velmi zaujala přednáška paní poslankyně Šojdrové, která vše podrobně vysvětlila,“ řekla o svých zážitcích v sídle EU Sára Gilíková. Nikol Nováková ocenila gastronomii i architekturu, muzea i galerie, které v Bruselu i v Bruggách čekají na každém rohu. „Cesta do Belgie nebyla jen cestou za čokoládou a politikou, ale i za vánoční atmosférou a novými zkušenostmi,“ dodala Nikol. 

 A. Řezníčková

4147

V zasedacím sále Evropského parlamentu

 

4147

U modelu Atomia v Atomiu

 

4147

Před návštěvou Parlamentaria

 

4147

Naproti je budova Evropského parlamentu. Setkání s europoslankyní M. Šojdrovou

 

4147

Kam se podívat dřív? Úvodní expozice Parlamentaria

 

4147

Jak se hlasuje v Evropském parlamentu

 

4147

Jsme občané Unie. Jak vypadá její parlament? 

 

4147