Jmenuji se Šimon Sukup a v létě jsem zakončil šestileté studium na AGKM maturitní zkouškou. Od primy jsem věděl, že bych rád studoval některý z technických oborů a nejlépe na zahraniční univerzitě s výukou v angličtině.

Nakonec jsem si vybral obor elektroinženýrství na Eindhoven University of Technology. Studium je náročné, mám však výbornou průpravu z AGKM. Mohu rovněž zúročit všechny aktivity a soutěže, kterých jsem se zúčastnil. A protože mám za sebou zkoušky prvního kvartilu (v Nizozemsku se skládají zkoušky každého čtvrt roku…), vracím se v duchu ke svému studiu na AG.  

Chtěl bych poděkovat vedení školy za veškerou podporu, včetně umožnění individuálního studijního plánu a toleranci k mým častým absencím, díky čemuž jsem mohl absolvovat všechny studijní stáže, soutěže a středoškolskou odbornou činnost.

Velmi rád vzpomínám na své bývalé profesory. Zejména děkuji panu profesoru Lubomíru Vláčilovi, který mě již od primy individuálně doprovázel krásami i nástrahami mé oblíbené fyziky a paní profesorce Evě Zavadilové za motivující individuální hodiny matematiky. Rovněž děkuji paní profesorce Svatavě Hrdé za přípravu na zkoušku CAE a v neposlední řadě paní profesorce Ludmile Fridrichové za přípravu na přijímací pohovory v angličtině.   

Pro všechny, kteří uvažují o studiu v zahraničí: Nic z toho, co děláte navíc nad rámec školní výuky není zbytečné a usnadní vám to náročný začátek v novém prostředí. 

Hodně zdraví a úspěchů všem na AGéčku!

Šimon Sukup

4137