Ve dnech 8.–28. 5. 2021 probíhal na naší škole projekt (ne) Virtuální pouti do Říma. Cílem zapojených tříd a skupiny ZAMAG (zaměstnanci AG) a také absolventů bylo co nejrychleji zdolat hranici celkem 1 400 km a to chůzí, na kole či koloběžce.

Během cesty tak mohli virtuálně navštívit třeba Velehrad, Vídeň, Mariazell, Boloňu, San Marino, Assisi, ale hlavně očekávaný Řím. Nejrychlejší poutníci byli z 2.C, cestu do Říma zvládli společnými silami za 8 dní a jako správní poutníci se dokázali jako jediní během 20 dní vrátit i nazpět. Poté doputovala skupina ZAMAG za 13 dní a jako třetí doputovali žáci z 2.S. Zároveň probíhala soutěž o nejvytrvalejšího poutníka, kde s velkým náskokem byli nejvytrvalejší Josef Grepl (ZAMAG, 847 km), Kateřina Sýkorová (2.C, 527 km) a Tomáš Bílek (2.C, 510 km). Odměnou byl nejen dobrý pocit z umístění, ale první 3 místa budou také odměněni za svou vytrvalost a výkon. 

 

Vyhlášení proběhne v rámci přednášky J. Grepla o vlastní pouti do Říma dnes 7.6.2021, od 18:00 v AG baru. 

 

Své průběžné výsledky mohli všichni sledovat pomocí aplikace padlet na odkaze: https://padlet.com/nevirtualnipout/rim.

Každý den se tak mohli podívat, jak si vede jejich skupina v průběžném pořadí oproti ostatním účastníkům. Všichni účastnící zdolali společně celkem: 11 362 km.

Jsem rád, že pouť do Říma motivovala spoustu studentů k pohybu a zlepšila povědomí o sportovních aplikacích. Konkrétní výkony skupin i jednotlivců byly opravdu úctyhodné a chtěl bych jim i tímto vyjádřit můj obdiv.

Lubomír Uhlář

3758