V letošním roce proběhl na gymnáziu v Českém Těšíně již 6. ročník festivalu JE SAIS FAIRE EN FRANÇAIS – UMÍM FRANCOUZSKY. Letošní ročník však doznal změn vzhledem k epidemiologické situaci.

Festival, který je založen na osobním kontaktu a setkání, letos změnil podmínky, ale i navzdory online platformě se spousta soutěžících nenechala odradit a pustila se s chutí do práce. Co bylo úkolem letošního ročníku? Soutěžící se vrhli do natáčení videí na téma Procházka po mém městě. Festivalu se zúčastnilo 71 žáků z 20 škol z celé České republiky. Osmičlenná česko-francouzská porota z 38 natočených videí vybrala 15 postupujících do finále. Porotci hodnotili především obsah francouzského komentáře, úroveň francouzštiny, uměleckou kvalitu a originalitu.

Z naší školy se do přehlídky zapojily studentky 3.A Simona Hegarová a Barbora Havrlantová. Obě děvčata se s energií sobě vlastní pustila do práce, na jejímž konci stál natočený videosnímek z Kroměříže s názvem Le tour de notre ville. Simča s Barčou se v konkurenci vůbec neztratily, postoupily do finále a tam získaly Cenu humoru. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně dalších úspěchů na poli francouzštiny. Merci beaucoup et bonne chance avec le français!