Je to tak, věda stále žije. Pravdivost tohoto tvrzení dokazují i úspěchy našich žáků na SOČ (Středoškolská odborná činnost) v letošním roce. Zatím máme za sebou okresní kolo, v kterém jsme se, stejně jako v předešlých ročnících, neztratili.

Arcibiskupské gymnázium reprezentovali tři účastníci ve dvou oborech. V oboru č. 14 (pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času) to byla Martina Gřivová a René Harásková z 5.K a v oboru č. 17 (filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory) Ondřej Oharek z 3.C.

Provádět výzkum, psát vědeckou práci a posléze toto celé obhájit v online prostoru v současné době není nic lehkého. O to víc se cení každý, kdo v sobě najde odvahu vystoupit ze své komfortní zóny a do něčeho takového se pustí. Jak se to podařilo našim žákům, můžete posoudit sami. Ondřej Oharek s prací na téma „Kulturní válka 20. a 21. století“ svou kategorii vyhrál, René Harásková s „prací Hraniční porucha osobnosti“ skončila druhá a Martina Gřivová spolu se svou práci na téma „Přechodové rituály u současných dospívajících“ obsadila sedmé místo.

René Harásková a Ondřej Oharek postupují do krajského kola. Všem žákům moc díky za odvahu a postupujícím nezbývá než držet palce.

K. Gamba