27. února 2021 vypukl další ročník velké školní hry. Letos všichni hráči usilovali o to, aby osídlili co největší území a uživili co největší množství populace.

Aby mohli osídlovat, museli získat základní suroviny, které k tomu potřebovali (dřevo, obilí, vodu a zlato). Jednotlivé suroviny bylo možné vytvářet - například běháním, jízdou na kole, otužováním se, fyzickým cvičením, ale i četbou nebo vařením oběda pro domácnost.

Celkem se zapojilo na 67 odvážlivců našeho gymnázia z řad studentů, ale i zaměstnanců. Pevně věřím, že jsme si to všichni užili; mnozí ve hře našli motivaci ke skvělým výkonům. J

Byl jsem svědkem spousty chvil plných odhodlání, například když se čtyři osoby domluvily a šly se ihned otužit, aby mohly osídlit další stát, když jim chybělo potřebné množství surovin. Vzniklo i pár soubojů mezi týmy. To se pak v Teams objevila třeba zpráva: „Chorvatsko vás vyzvalo na souboj o Slovinsko.“ V takovém souboji pak musely jednotlivé týmy obhájit, že mají právo daný stát vlastnit. O stát bojovaly svými znalostmi o svém a soupeřově státu. Kdo prokázal lepší znalost, získal oba státy.

Nakonec se podařilo osídlit největší území tmavě zelenému týmu, který zabral plochu o rozloze 1 494 358 km2. Největší množství obyvatel musel uživit oranžový tým, kterému se podařilo nasytit 88 067 512 obyvatel. Za celou hru jsme udělali více než 29 000 sedů-lehů, 27 000 dřepů a urazili více než 3 000 kilometrů.

Za tvůrce hry Josef Grepl

3720

3720