Že i při domácím vzdělávání se mohou zúčastnit zajímavé přednášky, se mohli přesvědčit naši studenti krátce po návratu z jarních prázdnin.

Pan David Chrištof jim online povyprávěl svůj životní příběh. A ten je opravdu zajímavý. Nejen, že si dokázal najít cestu, jak studovat na univerzitě ve Spojených státech, ale také se věnoval svému koníčku, který mu umožnil zúčastnit se maratonu Blue Planet Run, jehož cílem bylo upozornit na nedostatek pitné vody v některých částech naší planety a současně vybrat peníze na vybudování studen v Ugandě.

Ve svém životě David Chrištof uběhl několik maratonů a  ultramaratonů. V roce 2012 běžel sám z Prahy do olympijského Londýna a vybral 12 000 dolarů na vybudování systému zásobování pitnou vodou pro školu v Ugandě.

A to není všechno. Svému koníčku i charitativní činnosti se věnuje nadále. Mimo jiné pořádá přednášky pro mladé lidi v České republice s nadějí, že někteří z nich pochopí, že pokud člověk chce, dokáže ledacos a ještě přitom může pomáhat. Věříme, že si naši studenti  v této zajímavé přednášce našli to svoje a že v budoucnu se také zapojí do pomoci druhým lidem, ať už jakoukoliv formou. 

Mgr. Svatava Hrdá za PK AJ

3711

3711

3711

3711