Zdravíme všechny zájemce o životní prostředí!

Jsme skupinka šesti děvčat z 2. S a rozhodly jsme se zapojit do projektu Komenský 2020. Jde o projekt k 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského. Cílem projektu je oslovit českou společnost s Komenského poselstvím k nápravě věcí lidských.

Nápad napravovat věci se nám zalíbil, a tak vám o tom chceme říct víc. Vytvořily jsme projekt s názvem ECOmenský. Zaměřily jsme se na třídění odpadu a dopad na naši planetu. Naším cílem bylo namotivovat lidi, aby třídili odpad, více se zajímali o své okolí a byli ohleduplnější k přírodě. Vytvořily jsme dotazník, a tak jsme zjistily, jak jsou na tom naši spolužáci a učitelé. Díky tomu jsme dále věděly, jaké příspěvky a informace máme sdílet. Nechyběl ani zajímavý a jistě také poučný rozhovor s majitelkou bezobalového obchodu, ze kterého jsme byly nadšené!

Projekt jsme si užily a budeme se i nadále snažit jeho poselství posílat dál.

Dostaly jsme se i do celostátního kola hlasování o nejlepší studentský projekt, a proto bychom vás chtěly srdečně poprosit o hlas. Hlasování probíhá do 28. 2. 2021 a každý den se dá přidat jeden hlas. Byly bychom neskutečně vděčné, kdybyste se s námi zapojili a pomohli dostat naši práci dál. Děkujeme za každou podporu, co jsme dostaly!

Odkaz na stránku s hlasováním:

3692