Už v loňském roce debatní klub AG navázal spolupráci s debatním klubem Ponto velehradského gymnázia. Ponto podobně jako DKAG v době distanční výuky nezahálí a uspořádalo 6. 11. 2020 online besedu o žhavém tématu – o volbách prezidenta USA, které v současnosti s napětím sledujeme. Díky vzájemné spolupráci se členové DKAG mohli debaty také zúčastnit.

V prostředí Teams měly oba debatní kluby možnost klást otázky Alici Řezníčkové, která přednáší na New York University a dlouhodobě se věnuje obzvláště problému chudoby a hladu. Debatéři AG se do diskuse aktivně zapojili a celou akci hodnotili velice pozitivně. „Bylo fajn vidět pohled člověka, který tam reálně žije a dotýká se ho to," řekl Martin Čureček. "Odpovědělo mi to na spoustu otázek. A pomohlo mi to alespoň trošku porozumět tomuto složitému tématu," dodala Anna Chytilová.

„Měla jsem radost z otázek, které studenti kladli. Bylo vidět, že se zajímají o svět, a potěšilo mě, že jsem k jejich nadšení mohla přispět. Máte chytré studenty," potěšila učitele obou gymnázií Alice.

A. Řezníčková

3598