Rádi přicházíte věcem na kloub? Tak je tato soutěž zrovna pro vás. Každý den na vás čeká nová šifra – přijdete jí na kloub?

Přijďte si každý den pro novou šifru do knihovny! 

Ti nejúspěšnější se mohou těšit na drobnou odměnu.

Dne 13. března 2023 se konala pro studenty, kteří se učí španělsky, beseda v knihovně AG s paní překladatelkou a moderátorkou Českého rozhlasu PhDr. Blankou Stárkovou.

V pondělí 7. listopadu 2022 k nám zavítala scénáristka, spisovatelka a lektorka paní Klára Smolíková, aby nás provedla světem komiksů. Seznámila nás, co a kdo se za tvorbou komiksů skrývá, kdo má jakou roli ve vytváření komiksového příběhu. Na chvíli jsme si vyzkoušeli, jaké to je být letterem, kreslířem nebo i scénáristou.

Naše školní knihovna byla pozvána na mezinárodní konferenci s tématem „Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl“, kterou organizuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Ve středu 21.9.2022 proběhla ve Školní knihovně Noc literatury. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU). Noc literatury je tento rok součástí kulturního programu pro české předsednictví v EU. https://www.nocliteratury.cz/

V letošním školním roce 2021/2022 jsme díky daru Občanského sdružení při Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži mohli zakoupit tyto knihy a hry do Školní knihovny AG:

Naši milí čtenáři,

 Rády bychom Vás upozornily, že s blížícím se koncem školního roku se zkracuje čas na vypůjčení kvalitní literatury. Využijte tak možnosti a přijďte si pro plnou náruč knih na prázdniny. 

Můžete tak opravdu pomoci.

V měsíci dubnu se naše knihovna zapojila do kampaně ČAS PRO PŘÍRODU.  U příležitosti Dne země jsme se rozhodly sběrem starých, mobilních telefonů, tabletů a nabíječek přispět ke správné recyklaci a zároveň i tímto pomoci Ukrajině.

V posledních době nikomu nemohlo uniknout množství výtvarně ztvárněných krabic-boxů vystavených na chodbě poblíž učebny VV. Krabice nyní záhadně zmizely. Všichni jistě s napětím očekáváte, který z 27 krásných návrhů biblioboxu výtvarných skupin 2.A a 2.B se stal nejúspěšnějším.

V úterý jsme měli možnosti poslechnout si v knihovně AG zajímavou přednášku o 2 velkých osobnostech, biskupovi Kohnovi a knězi Aloisovi Musilovi.

V úterý 19.10.2021 v 18 h v naší knihovně na AG proběhla beseda s p. učitelem Mgr. Karlem Gambou.

Dne 05. 10. 2021 v 18 hodin se ve Školní knihovně Arcibiskupského gymnázia uskutečnila beseda s autorem knihy Tajemství Libosadu, Mgr. Petrem Hudcem.

Ve středu 22. 9. 2021 od 18 hodin u nás na AG, respektive ve Školní knihovně, proběhla Noc literatury. Noc literatury 2021 – Literární projekt Noc literatury .  Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint. 

Tyto programy mohou vhodně doplňovat výuku a práci ve škole, jsou založené na interakci, dialogu s použitím prvků kritického myšlení, práce s textem a informacemi.

Nabídka programů.

 

Kontakt k objednání programu:

Mgr. Jana Dvořáková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 573 501 122

Školní knihovna AG, Pilařova 3, Kroměříž

Délka trvání: min. 45–90 min.

Témata i trvání pořadů se mohou aktuálně měnit po dohodě jednotlivých pedagogů s knihovnicí.

Nabízíme možnost knihovny podílet se na projektovém vyučování školy.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou čtenáři do 18 let.

Každý student, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit 50 korun, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Tento projekt pokračuje, i vy se do něj můžete zapojit. 

Ve fondu naší knihovny jsou určené knihy jednotlivých kategorií označeny logem. 

Každá kategorie zahrnuje více jak 100 titulů knih. Podívejte se.

Po přečtení knihy můžete využít tohoto projektu a vašich znalostí s ochotou podílet se na dobrém díle.

 • Čteme dětem – kampaň na podporu čtení, čteme dětem 20 minut denně
 • Čítárny – aktuálně ze světa knih a vzdělávání
 • Mensa – cvičte si mozek s Mensou
 • Portál české literatury – vícejazyčný webový portál (PČL) postupně zpřístupňuje především informace o žijících a v současné době tvořících literátech a o jejich díle (prozaici, básníci, dramatici, esejisti a autoři knih pro děti a mládež)
 • Souborný katalog ČR – obsahuje cca 4 miliony záznamů českých a zahraničních monografií, speciálních dokumentů a seriálů (časopisy, sborníky, zprávy z konferencí…).
  Ve vyhledaných záznamech uživatel najde informaci o dostupnosti dokumentu resp. o knihovně nebo knihovnách, ve kterých si může vyhledaný dokument vypůjčit
 • Manuscriptorium – databáze digitalizovaných historických dokumentů a jejich bibliografických záznamů
 • Katalog norem
 • Patenty a užitné vzory – bibliografická databáze Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze obsahuje české přihlášky vynálezů zveřejněné od roku 1991, patenty od č. 228531 a zapsané užitné vzory
 • Národní autority
 • Bibliohelp – léčba knihou
 • Databáze knih – Knižní databáze a ohlasy čtenářů na přečtené knihy