Ve středu 3. 4. 2019 výuku zpestřilo kulturní vystoupení nejen pro všechny ruštináře naší školy, ale také pro hosty ze státního Gymnázia Kroměříž. Začátek byl věnován našim studentům. Ti  si tak před soutěží, která je čekala následující den, ještě naposledy zkusili svá vystoupení před publikem.

Zprvu jsme se ponořili do veršů, které recitovali Jakub Škrabal a Eliška Varmužová z 1. B. Vzápětí nás uchvátili svými pěveckými výkony Barbora Dostálová a Terezie Hladilová z 2. B. Poté následoval zlatý hřeb programu. Z Gymnázia ve Velkých Pavlovicích k nám přijel maturant Vojtěch Antoš, který v Petrohradě získal první místo na Konferenci Ruský dialog: jazyk, vzdělání a kultura. Povyprávěl nám nejen o zkušenostech z této návštěvy Ruska, ale také o své zálibě k ruskému jazyku. Představil nám též festival Ruské jaro na Moravě a na klavír nám zahrál něco málo ze svého repertoáru. Na pomoc si s sebou přivezl dvě spolužačky, které zazpívaly několik ruských písní.

Díky této akci, jsme se nejen kulturně obohatili, ale také jsme získali motivaci k dalšímu poznávání ruského jazyka jak ve škole, tak doma.

Martin Pospíšilík

2481

2481