Po mezigenerační obměně odjelo družstvo našich fotbalistů ve středu 21. listopadu do družebního města Piekar v polském Slezsku, aby se zúčastnilo mezinárodního turnaje v halové kopané. Odjížděli jsme s velkým očekáváním, ale také s velkými rozpaky, neboť z loňského týmu zůstaly pouze dvě hráčské opory a to Pavel Přikryl a brankář Filip Zavadil.

Všechno ostatní se muselo postavit úplně od základu nově. Na štěstí pro nás se v prvním ročníku objevili noví fotbalisté, Filip Fusek, Vašek Mik a Šimon Lejsal, kluci, kteří hrají v klubových soutěžích, a my jsme tak mohli zkompletovat celý hráčský kádr.

Po vřelém přivítání, večeři a prohlídce družební školy u našich hostitelů jsme se ubytovali v místním Poutním domě.

Samotný turnaj se hrál ve čtvrtek dopoledne. Turnaje se zúčastnily celkem 4 týmy. Domácí Piekary, Katowice, Wojkovice a naše Ágéčko. Systém turnaje byl rozlosován do jedné skupiny, kde se hrálo celkem 6 zápasů, systémem každý s každým, v čase 2 × 10 minut.

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu. Hra byla z naší strany zpočátku dost neurovnaná, zbytečně nervózní, a tak jsme brzy dostali první gól. Postupně jsme hru srovnávali, začali lépe kombinovat, dali dvě branky, ale soupeř opět srovnal. Zápas skončil remízou 2:2. Dalším soupeřem bylo družstvo Katowic, velmi dobře technicky disponované. Naši borci stále nemohli najít potřebnou herní pohodu, ztráceli jsme míče, chybovali v přihrávkách. Přestože jsme se dostali i do šancí, branku se nám vstřelit nepodařilo. Naopak to byl soupeř, který nám po jednom z rychlých brejků vstřelil gól. Zápas jsme prohráli 1:0. K poslednímu zápasu jsme nastupovali proti Wojkovicím, podle průběžných výsledků nejslabšímu týmu turnaje. Pokud jsme si dělali naděje na úspěšný výsledek, museli jsme tento zápas vyhrát. Avšak Wojkovice nás ihned od úvodního hvizdu výrazně ohrožovaly. Hra se přelévala nahoru a dolů. Byl to náš třetí zápas a kluci se začali stále více sehrávat a získávat potřebnou kompatibilitu. Ale byl to opět soupeř, který nám vstřelil první branku. A my jsme zase museli dotahovat. Kluci opravdu zabrali, tlačili soupeře, kombinovali a získávali potřebnou převahu jak na míči, tak i v osobních soubojích. Zlepšenou hrou jsme dosáhli dvou branek. Z levého křídla Šimon Lejsal a z dorážky před bránou krásně utaženou střelou Jirka Cihlář. Zápas jsme tak vyhráli 2:1, což pro nás znamenalo 3. místo v turnaji.

Za reprezentaci AG patří všem hráčům velké díky.