V rámci hodin výtvarné výchovy se žáci 2. ročníků naší školy zapojili do 8. ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět – CO PRO MNE ZNAMENÁ DEMOKRACIE? pořádané nadací Člověk v tísni.

Z komiksů, celkem 258, které se sešly z celé České republiky, bylo vybráno celkem 40 komiksů do užšího kola. Při výběru nejlepších děl hrála klíčovou roli originalita, relevantnost tématu a výtvarné zpracování. Z naší školy  se do užšího kola 40 prací probojovala studentka 2.B  Klára Maňurová s komiksem „Planeta D“.Gratulujeme!

Komiks bude představen spolu s dalšími na vernisáži 12.11. 2018 v  galerii Jindřišská věž v Praze.

Všechny vybrané komiksy si můžete prohlédnout zde, kde můžete zároveň hlasovat pro svého favorita či favority. Díky Vám se tak budou z cen moci těšit nejen autoři komiksů oceněných odbornou porotou, ale také jeden soutěžící, který získá Cenu diváků v rámci veřejného hlasování. Hlasovat můžete do pátku 9. 11. 2018 do 17 hodin!

Prosíme tedy, podpořte i naši studentku Klárku a její práci:  http://www.respektneboli.eu/zaci-a-studenti/soutez/seznam-prispevku-hlasovani/stredni-skola

Některé komiksy si můžete prohlédnout na nástěnce před knihovnou a v knihovně AG

Mgr. Iveta Peňasová a Mgr. Jana Dvořáková

2003