Ve dnech 21.–24. 10. se náš pěvecký sbor AVE, jehož hrdou členkou se mohu nazývat, zúčastnil výjezdu do Evropského parlamentu ve Štrasburku, abychom zde přispěli svým, snad libým, zpěvem k oslavě 100. výročí založení Československé republiky.

Celý výjezd finančně podpořila paní europoslankyně Šojdrová, která nám zároveň dělala průvodkyni po krásném Štrasburku a monumentální budově EP. I když se tři dny ve Francii mohou zdát jako krátká doba, my jsme měli opravdu bohatý program, a tak jsme měli možnost navštívit mimo jiné hrad Haut-Koenigsburk, katedrálu Notre-Dame v centru Štrasburku, projet se na lodi po ramenech řeky Rýn protékající Štrasburkem, i Evropský parlament, kde jsme dokonce navštívili plenární shromáždění a sledovali projevy europoslanců. Nejvýznamnějšími událostmi však byla mše svatá v kryptě katedrály, kterou sloužil otec Holík, a slavnost ke 100. výročí vzniku ČSR v Evropském parlamentu. Náš sbor měl tu čest doprovázet obě tyto akce zpěvem.

Myslím, že všichni byli spokojení a i v brzkých hodinách středečního rána, když jsme vyjížděli do bran AG, byly na tvářích všech účastníků zájezdu vidět spokojené úsměvy z krásných zážitků minulých dní. Velký dík patří všem, kteří nás na cestě provázeli, starali se o naši bezpečnost i pohodlí a hlavně organizovali celou tuto akci.

Bára Polišenská, 4.B

Další fotografie.