V úterý 18. září proběhl již tradiční Sedláčkův memoriál v atletice a středoškolský atletický pohár.

Závodů se zúčastnilo celkem sedm škol kroměřížského regionu, každá měla zastoupení v kategorii dívek i chlapců, včetně gymnázia z Liptovského Mikuláše, které je družební školou kroměřížského gymnázia.

Velmi teplé až letní počasí přineslo mnoho skvělých atletických výkonů. Závodili chlapci i dívky a to ve sprintech na 60 m, v bězích na 200, 400, 800 a 1500 m, ve vrhu koulí, ve skoku dalekém, vysokém a ve štafetách. V několika disciplínách bylo dosaženo výborných výkonů i rekordů mítinku.

Družstvo hochů našeho AG bojovalo velmi urputně, padlo několik osobních rekordů, především Zbyněk Zábojník 182 cm ve výšce. Kolektivní úsilí celého týmu bylo podtrženo skvělými individuálními výsledky a to znamenalo 2. místo v soutěži. Také holky daly do závodu celé srdce, velmi se snažily a předváděly výkony na hranici svých možností. To se však mnohdy projevilo značnou nervozitou, která se pak negativně promítla v technice jednotlivých výkonů. A nevyhnula se nám ani drobná poranění, která samozřejmě limitovala některé výkony. Děvčata v soutěži obsadila celkové 5. místo.

Z jednotlivých disciplín:

Běh na 1500 m vyhrál Petr Žďára, na 400 m byl třetí. V dálce Honza Smola výkonem 539 cm zvítězil. Skok vysoký a Zbyňa Zábojník l. místo a 182 cm. Sprint na 60 m: 2. místo Alex Belis, 3. místo Marian Pražák. Štafeta chlapců na 4 × 200 m ve složení Kroul, Jakubík, Smola a Pražák si doběhla pro 3. místo.

Mezi dívkami ve sprintu na 60 m zvítězila Hanka Kaňová. Štafeta dívek na 4 × 200 m doběhla rovněž třetí.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za jejich výkony a reprezentaci školy.

Další fotografie.