Hned po vánočních prázdninách se členové SPAGu vydali na stmelovací akci.

Ve čtvrtek 4. ledna jsme se vypravili po 5. hodině do Rajnochovic na Přístav.

Po příjezdu následovalo ubytování a seznámení se s Přístavem.

Příjemným překvapením nám byli animátoři, již známí studenti z AG, takže všechno mělo přátelskou atmosféru. Začalo se seznamovací hrou, při které jsme se více poznali. Následovala výborná večeře a ukončení dne modlitbou v kapli.

Druhý den bylo v plánu pomáhat s chystáním tamního plesu. V tu dobu nás přijel navštívit i pan Sovadina. Holky šly dělat ozdoby na ples a kluci chystat sál. Přípravy nám zabraly celé dopoledne. Hladoví jsme dojeli na Přístav, kde nás čekal oběd. Po obědě se dostalo i na chvíli volného času. Někteří ho využili k diskutování, jiní zas ke hraní společenských her. Následnou hrou „Rande“ jsme spojili procházku po okolí s rozhovory na netradiční témata od našich animátorů. Večer proběhla závěrečná hra, která odhalila, jaký jsme tým. Každý měl nějaká postižení a bez spolupráce bychom nedošli do cíle. Myslím, že jsme to zvládli na jedničku s hvězdičkou.

Den byl ukončen opět večerní modlitbou.

Nedělní ráno začalo mší svatou, a také snídaní, při níž nám rozdělili úklidové práce. S chutí jsme se do nich pustili. Po vydatném obědě jsme se sbalili a odjeli do našich domovů.

Matouš Valášek, 2.A