Od první listopadové středy přibyla pro naše studenty další sportovní aktivita. Milovníkům ledové plochy a skluzu se naskytla příležitost pokračovat v tradici, kterou v novodobé historii obnovil a léta úspěšně vedl pan vychovatel Zemánek – totiž bruslení a hokej.

Začali jsme se scházet v malém počtu, poté se naše řady začaly rozrůstat a na posledním tréninku jsme byli schopni poskládat dvě pětky „hokejistů“.

Trenérské části, ve které se zaměřujeme na nácvik různých hokejových dovedností a schopností – jako je např. vedení a přebírání puku, nahrávka, střelba, bránění i útočná hra – se ujal zkušený hráč a zároveň „spřízněná duše AG“ – Radek Janoušek z Chropyně. Nejvíce se však všichni těšíme na závěrečnou část tréninku, kdy se dostane na řadu cvičná hra, ve které zúročíme všechny nabité dovednosti a svou přirozenou hokejovou šikovnost J. Za zmínku určitě stojí, že již od počátku s námi vytrvale trénuje, bruslí a bojuje i jedna dívka.

Středeční setkání na ledě jsou otevřená pro všechny studenty i zaměstnance školy, proto zveme každého, kdo má zájem, třeba si jen volně zabruslit, či pro radost zahrát hokej. Zveme samozřejmě muže i ženy, bez rozdílu tříd, hodností i postavení… Tak neváhejte, vezměte zaprášené a narezlé brusle a přijďte! Těšíme se na vás každou středu od 13.45 do 14.45 na Zimním stadionu v Kroměříži.

1156