V návaznosti na výsledky fyzikální olympiády se již po desítky let koná celostátní soustředění úspěšných fyzikářů na horské chatě Táňa v Peci pod Sněžkou. Za Arcibiskupské gymnázium se jej letos ve dnech 9. až 22. září zúčastnili Václav Kubíček (4. ročník) a Šimon Sukup (tercie).

Prvotní překvapení mladšího z účastníků ze skutečnosti, že tato horská chata v kopci na samotě připomíná spíše rekvizitu pro hollywoodské horory (studenti se sjedou v pustině a pak se začne dít cosi divného, znáte to…), bylo bohatě vynahrazeno nadšením přednášejících i studentů pro fyziku, a rovněž přátelskou atmosférou a bohatým doprovodným programem. A protože i jídlo bylo výborné, ke spokojenosti nic nechybělo. Naši i ostatní účastníci se shodli, že se mnohému naučili, což je vítanou pomocí pro jejich přípravu na lednovou Fyzikální olympiádu v kategorii A.

Velký dík patří organizátorům z Univerzity v Hradci Králové i studentům z Univerzity v Cambridge, kteří se setkání pravidelně zúčastňují. Tak našim studentům v lednu držme palce.