Za poměrně chladného podzimního počasí s občasným ranním mrholením se běžel v úterý 26. září v běžeckém areálu Na Bedlině v Bystřici pod Hostýnem tradiční podzimní přespolák.

Závod je koncipován jako soutěž družstev jednotlivých škol od nejmladších žáků až po dorost. Družstvo může tvořit až šest závodníků, přičemž do výsledného pořadí se započítávají výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva. Sešla se poměrně velká konkurence z celého okresu, především mnoho kroměřížských základních, ale i středních škol. Arcibiskupské gymnázium vyslalo do boje v letošním roce pouze dorostence.

V silné konkurenci čtyř školních družstev se našim závodníkům letos po dlouhé době podařilo zopakovat úspěch z předešlých let a umístit se na pódiu na stupni nejvyšším. Přitom někteří běžci, jako Martin Jakubík a Jarda Fuksa startovali v tomto závodě poprvé a oba se hned umístili v první desítce. Martin doběhl na výborném 3. místě a Jarda na místě 9. S ostřílených matadorů byl Ondra Dofek 8., Jožka Kroul 12. a Honza Smola 17. Nutno ještě podotknout, že Ondra a Honza měli v průběhu závodu svalové potíže a přesto závod s tímto handicapem dokončili.

Za houževnaté výkony moc děkujeme.

0866

0866

0866