V úterý 19. září proběhl již tradiční Sedláčkův memoriál v atletice. Závodů se zúčastnilo celkem sedm škol, každá měla zastoupení v kategorii dívek i v kategorii chlapců, včetně gymnázia z Liptovského Mikuláše, které je družební školou kroměřížského gymnázia.

 Chladné počasí závodníkům moc nepřálo, ale na jejich bojovnosti a výkonech to nebylo znát. Závodili chlapci i dívky a to ve sprintech na 60 a 100 m, v bězích na 200, 400, 800 a 1500 m, ve vrhu koulí, ve skoku dalekém, vysokém a ve štafetách. V několika disciplínách bylo dosaženo výborných výkonů i osobních rekordů. Družstvo hochů našeho AG bojovalo velmi urputně a dosáhlo v součtu všech disciplín 57 bodů, což znamenalo 5. místo v soutěži, přičemž pouhé dva body nás dělily od pódiového třetího místa. To jasně vypovídá, jak byla celá soutěž vyrovnaná. Dívky se také velmi snažily a předváděly výkony na hranici svých možností. To se však mnohdy projevilo značnou nervozitou, která se pak negativně promítla v technice jednotlivých výkonů. Se ziskem 31 bodů dívky v soutěži obsadily rovněž 5. místo.

Z jednotlivých disciplín:

V běhu na 1500 m obsadil Ondra Zavadil 3. místo. V dálce Michal Plánka výkonem 561 cm zvítězil. Skok vysoký a Zbyněk Zábojník druhý výkonem 176 cm.

U děvčat překvapila krásným 2. místem ve sprintu na 60 m Hanka Kaňová.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za jejich výkony a reprezentaci školy.

0854

0856

0857

0858