V úterý 23. května se sešlo na hřišti ZŠ Oskol celkem 12 týmů jednotlivých tříd, aby mezi sebou změřily síly v malé kopané o titul nejlepší fotbalové třídy a zisk Putovního poháru. Turnaj zahájil ředitel Arcibiskupského gymnázia Mgr. Jan Košárek.

Počasí bylo od rána slunečné a dost horké a mezi jednotlivými zápasy tak hráči vyhledávali stín okolních stromů. Kolem poledne se obloha pokryla bouřkovými mraky a následovala slabá přeháňka, která však hráče v takovém horku ani neosvěžila.

Hrálo s podle pravidel futsalu 4+1, ve dvou herních skupinách po 6 týmech. To znamenalo v základní skupině odehrát 15 zápasů systémem každý s každým, přičemž hrací čas utkání byl 2 × 7 minut. To zabralo celé 4 hodiny. Poté následovaly dva semifinálové zápasy, kde se navzájem utkaly první dva týmy z jednotlivých skupin. Z vítězů pak vzešla finálová dvojice a dvojice do zápasu o 3. místo. Vítězství v celém turnaji získala třída 3.B, která tak obhájila loňské prvenství. Druhá skončila 3.C, třetí 1.B po penaltovém rozstřelu.

Všem účastníkům patří poděkování za předvedené výkony a hru fair play. Díky i všem pořadatelkám podílejících se na organizaci turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

  1. 3.B
  2. 3.C
  3. 1.B
  4. 2.A

  5–6.       5.K+2.B
  7–8.       3.A+4.K
  9–10.     1.C+2.C
  11–12.    3.T+1.A