10. 4. 2017 se v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě se uskutečnilo slavnostní ocenění pedagogických i nepedagogických pracovníků, kteří výrazně přispívají k rozvoji regionálního školství.

Cenu za významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace a za dlouhodobou kvalitní práci předal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a radní pro školství Petr Gazdík. Hejtman Jiří Čunek zdůraznil společenský význam práce dobrého učitele a všem vyznamenaným poděkoval za práci, kterou se zaujetím dělají nad rámec toho, co by museli.

Mezi oceněnými byla i učitelka Arcibiskupského gymnázia Mgr. Jelena Volková. Její studenti v posledních letech dosáhli mnohých úspěchů, které se nedějí náhodou. Je za nimi mnoho hodin práce Mgr. J. Volkové, která ve svém volném čase se studenty vybírá texty pro Puškinův památník, piluje výslovnost, trénuje konverzační témata; pracuje se stoprocentním nasazením a s využitím didaktické techniky. Ve svých hodinách se ovšem věnuje nejen těm nejnadanějším studentům: se stejnou pozorností pracuje i s těmi, kteří pro studium jazyka nejsou disponováni. Obdivuhodný je např. výsledek neslyšícího studenta, který zvládl ruštinu natolik výborně, že v celostátním kole soutěže Poznej Rusko lépe obsadil 2. místo. Studenti, kteří skládají maturitu z ruského jazyka, dosahují vynikajících výsledků u státní maturity, mnozí pak pokračují ve studiu ruštiny na vysokých školách.

„Atmosféra slavnostního předávání cen a setkání s představiteli kraje na mě velmi zapůsobila. Ocenění si nesmírně vážím, považuji ho za celoživotní úspěch,“ řekla Mgr. Volková.

Gratulujeme k ocenění a přejeme mnoho dalších úspěchů.

A. Řezníčková