Zástupci tříd navštěvující SPAG se ve čtvrtek vydali do Fryštáku, kde se zábavnou formou seznámili mezi sebou a účastnili se teambuildingových aktivit.

Vše začalo ve čtvrtek 24. listopadu. Již při výstupu z autobusu ve Fryštáku nás vítali veselí instruktoři v přestrojení. Přesunuli jsme se do Domu Ignáce Stuchlého (DIS) a začala první aktivita, ve které jsme ve dvojicích poznali prostory DIS. Po ubytování v pěkně zařízených pokojích následovaly další aktivity, při kterých jsme se naučili jména ostatních, říkali své názory na různou problematiku a hodně jsme se také nasmáli. Jedna aktivita střídala druhou, až nastal čas jít spát.

Další den jsme pomocí zdánlivě jednoduchých her zjistili, jak jsou například komunikace, respekt a praktičnost důležité při práci v týmu. Po obědě přišla na řadu činnost fyzicky náročnější, kdy jsme v nerovném terénu běhali kolem stanovišť v různém uskupení, rozmanitém držení či se zavázanýma očima. Zcela znavení jsme pak dostali další lekci, která nás naučila komunikovat mezi sebou i bez možnosti mluvit. Instruktoři nám dali také možnost slaňovat ze schodů, zdolat horolezeckou stěnu, a dokonce nás pustili do jejich skvěle vybavené kostymérny, kde jsme se do zapůjčených kostýmů převlékli a zahráli pro ostatní divadelní scénky. 

V sobotu ráno jsme ještě stihli zábavnou hru s ponožkami, po které už následovalo loučení.

Po celý kurz o nás bylo skvěle postaráno, za což děkujeme instruktorům, výborně vařícím kuchařkám, panu vychovateli Pořízkovi, který si na nás udělal čas a jel s námi jako doprovod, a v neposlední řadě vedení AG, které nám umožnilo se Orientačních dnů zúčastnit.

Kurz nám přinesl mnoho zážitků, vzájemného poznání a schopnost spolupracovat v týmu, která je při práci ve SPAGu velmi důležitá.

Monika Kunčarová