Dominika Krůpová, studentka 4. ročníku Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, a její učitelka Mgr. Elena Volková se z moskevského finále Mezinárodní olympiády ruského jazyka vrátily více než spokojené.

Ve dnech 21.–25. 11. 2016 proběhl v Moskvě 14. ročník olympiády ruského jazyka pro zahraniční žáky. Do mezinárodního kola, kterého se zúčastnilo 160 účastníků ze 37 zemí, postoupila jako jediná reprezentantka České republiky Dominika Krůpová. Dominika skvěle uspěla v písemné a ústní zkoušce z ruštiny a v soutěži ruských reálií (kultura, historie, věda a technika, politika a geografie). Právě v ruských reáliích, kde si vylosovala otázku o ruských hudebních skladatelích, podala nejlepší výkon, který odborná porota ohodnotila prvním místem.

Soutěž byla po organizační stránce výborně připravena, účastníky okouzlila předvánoční Moskva i přátelské prostředí soutěžního klání. „Mám velkou radost z Dominičina úspěchu, ale stejně mě těší to, že na olympiádě panovala výjimečná, přátelská atmosféra: mladí lidé, kteří se na olympiádě v Moskvě sešli, se k sobě chovali velice srdečně. Přála bych si, aby podobnou atmosféru mohli v příštím školním roce prožít i další studenti Arcibiskupského gymnázia,“ řekla Mgr. Elena Volková po návratu z Ruska.

A. Řezníčková

diplom