Chtěli byste strávit den v pravěku mezi mamutími kostmi, pravěkými nástroji a jako bonus se přenést do středověku a prohlédnout si kamnové kachle a základy bratrské školy? Pak poproste paní učitelku Bekárkovou a pana učitele Ondráčka a vyrazte do Přerova jako 3.T.

Náš projektový den začal na hlavním nádraží v Přerově, kde nám paní učitelka Bekárková hrdě oznámila, že máme tu čest seznámit se s jejím rodným městě. To v nás bezpochyby probudilo počáteční nadšení, to byl ovšem jen začátek.

Rychlým krokem jsme se přesunuli před vchod Muzea Komenského, kde na nás už čekal pan archeolog Zdeněk Schenk (super chlap a nejlepší průvodce, jakého jsme mohli dostat), který nás po celou dobu exkurze provázel.

Začátek byl v již zmiňovaném Muzeu Komenského. Tam jsme měli možnost prohlédnout si originální exempláře mamutích kostí, chrupu a klů, pozůstatky našich pravěkých předků, a také jejich zbraně, nádoby i šperky. Nechybělo ani několik peprných příběhů pana Schenka, které se mu přihodily v rámci jeho povolání.

Po krátké přestávce jsme se přesunuli do expozice středověkých kachlí, tu jsem rychle proběhli, vystoupali po točitém schodišti na věž zámku, rozhlédli se po kraji a už jsme putovali do Předmostí.

Tam byla pro nás připravena ne méně zajímavá druhá část. V ní se k panu Šenkovi přidala pracovnice infocentra, která nám bravurně přiblížila každodenní život pravěkých žen i mužů.

A teď přijde to hlavní! Pan archeolog rozepl svůj batoh, vytáhl z něj jakousi bílou kouli a když ji rozbalil, vykoukla na nás…………………………………mamutí stolička – a opravdová! Kromě stoličky jsme si mohli prohlédnout a osahat i další originální nálezy.

Na závěr jsme navštívili Památník lovců mamutů, a pak už rychle na vlak! Při přestupu v Hulíně nám ujel spoj, ale nakonec jsem se do Kroměříže přeci jen dostali.

Žofie Neckařová

3954

3954

3954

3954

3954

3954

Další fotografie.