Ve dnech 14.–15. 11. 2016 odcestovali naši fotbalisté na pozvání partnerské školy z polských Piekar na každoroční podzimní turnaj v sálové kopané. Turnaje se tento rok zúčastnil neobvykle vysoký počet šesti družstev z polského Slezska, včetně našeho Ágéčka. Wojkovice, Katovice, Siemianovice, Bytom, a domácí Piekary.

Losování proběhlo v pondělí večer a byly rozlosovány dvě skupiny po třech týmech. Naši hráči byli podle původních papírových předpokladů nalosováni do silnější skupiny spolu s družstvy Siemianovic a Katovic. Hrálo se v nově zrekonstruované hale na jednom hřišti a jednotlivá utkání se hrála na hrubý čas pouze 1 × 10 minut. Na ploše se tak střídaly zápasy vždy jeden ze skupiny A a jeden ze skupiny B. Celkově se v obou skupinách odehrálo 6 utkání systémem každý s každým. My jsme nastoupili hned v úvodu k prvnímu zápasu v celém turnaji s celkem Siemianovic. Naši hráči hned od úvodního hvizdu měli herní  převahu a brzy jsme vedli 2:0. Poté se soupeři podařilo vstřelit branku a snížit na 2:1. Vzápětí jsme ale přidali třetí gól a celý zápas vyhráli 3:1. Další utkání jsme sehráli proti družstvu Katovic. Opět se v utkání projevila výrazná převaha našich kluků a po zásluze jsme zvítězili 4:0. Tím jsme vyhráli skupinu a čekali, koho nám přidělí výsledky z druhé skupiny do semifinále. A byli to domácí borci z Piekar. Ani v semifinále jsme nezaváhali a soupeře porazili bez problémů 3:0. Postup do finále byl tak otevřen a my si mohli oddechnout, neboť bylo jasné, že horší než stříbrnou medaili nepřivezeme. Z druhého semifinále nám pro zápas o „zlato“ vyšlo za soupeře družstvo Katovic, se kterým jsme se střetli již ve skupině. Kluci sehráli opět výbornou partii a soupeře porazili stejným výsledkem jako ve skupině, tedy 4:0 a stali se tak po zásluze vítězi celého turnaje.

Náš tým si zaslouží vyseknout poklonu, neboť ostatní mužstva přehrával ve všech směrech. Soupeři se na naši polovinu dostávali jen sporadicky a pokud ano, tak jejich akce končily na naší výborně pracující obraně, o čemž svědčí celkové skóre 14:1. Soupeře jsme přehrávali technickou a taktickou vyspělostí, rychlostí, schopností individuálně podržet míč a také nekompromisní tvrdou a úspěšnou střelbou.

Fotografie.