Poslední týden v srpnu se na Hostýnku konal seznamovací pobyt pro nás, studenty primy, tedy pro ty, kteří i přes tu nelehkou, distanční formu výuky nějakým zázrakem složili přijímací zkoušky a během prázdnin se z nich stali studenti gymnázia.

Na začátku pobytu jsme se navzájem vůbec neznali a všichni jsme po sobě jen nervózně pokukovali.

Netrvalo ale dlouho a s pomocí sekundánů jsme se seznámili, někdy dokonce i velmi zblízka!

Hned, když jsme přijeli, na nás čekalo „překvapení“ – představování se před kamerou. Myslím, že hodně z nás doufá, že se na tuhle událost zapomene nebo, že se videa někde ztratí a my se na ně už nikdy nebudeme muset dívat.

První večer jsme si dali k večeři bagetu v trávě a navzájem jsme se představovali, možná to zní zvláštně, ale někteří měli na konci představování celé čelo od zubní pasty!

Druhý den jsme si užili plno seznamovacích her. Když jsme se zrovna nepodlézali, nebo celí počmáraní neběhali po lese, tak jsme hráli třeba buldoky nebo jiné skvělé hry. Při některých dokonce lítaly facky! Každopádně ty hry rozhodně zafungovaly, protože bylo vidět, jak se mezi námi prolamují ledy. Večer k nám na návštěvu přijel pan ředitel osobně, spolu s paní ředitelkou pastoračního centra. Každý jsme si připravili plakát se svým jménem a s věcmi, které máme rádi, a tak jsme se panu řediteli představili. On nás potom naučil písničku, na kterou asi nikdy nikdo z nás nezapomene!

Třetí den jsme se vydali na výlet. Ani tento výlet se samozřejmě neobešel bez spousty her a společné zábavy! Potom jsme byli rozděleni na skupinky a připravovali jsme si nějakou vtipnou scénku na gala večer. To se nám všem opravdu moc povedlo a všichni jsme se u toho moc nasmáli. Tentýž večer jsme museli složit zkoušku odvahy, když jsme po svíčkách procházeli podél křížově cesty, lesem a taky kolem hřbitova.

Náš poslední den jsme nemohli začít lépe než seběhnutím a následným vyběhnutím schodů vedoucích na Hostýn. Dopoledne jsme si ještě zahráli baseball, po obědě jsme si pochodili stánky a začali přijíždět rodiče. Celý náš seznamovák jsme zakončili závěrečnou mší svatou. Potom jsme ještě měli chvíli na rozloučení, když byli rodiče na třídní schůzce.

Příště už se uvidíme ve školních lavicích a budeme vzpomínat na tento úžasný pobyt!

 

Moc děkujeme otci Petrovi, bratru jáhnu Filipovi, paní vychovatelce Aničce Berkové, paní profesorce Ivě Bekárkové a všem sekundánům, kteří si kvůli nám o týden zkrátili prázdniny a vymýšleli nám pestrý a zábavný program!

Vendula Zezulková, 1.P

3502

3502

3502

3502

3502

3502

3502

Další fotografie.