Po předávání maturantského vysvědčení se skoro třicetičlenná skupina letošních maturantů a maturantek vydala na noční pouť na Svatý Hostýn. Samotné pouti předcházela večeře s otcem arcibiskupem Janem a okolo osmé hodiny večerní jsme vyrazili.

Do Holešova nás doprovázel otec Petr a z holešovské fary, kde jsme obnovili své síly výtečným občerstvením, s námi putoval pan Souček. Ovšem vše nebylo tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ač jsme měli společný cíl, cesty byly různé. Skupina se totiž samovolně rozdělila na menší skupinky a každá skupinka si cestu hledala tak nějak po svém. Samozřejmě pomocí map v mobilu nebo vlastních znalostí. Na Hostýnek ale naštěstí všichni do mše svaté v 6:30 úspěšně dorazili.

Počasí bylo krásné. I přesto, že nám hrozil déšť, obloha byla po větší část cesty bez mraků a z nebe se na nás smály překrásné hvězdy. Myslím, že tato pouť nebyla jen poslední AG akcí v našem životě nebo skvělým výletem s kamarády, ale že to byl také prostředek, jak se dostat blíž k Bohu, který nám při maturitní zkoušce tak žehnal… Věřím, že Panna Maria z nás měla radost, a nepochybuji o tom, že nám při putování pomáhala najít správnou cestu a nenechala nás vymáchat se v blátě (stejně tak, jako nás při maturitní zkoušce nenechala bez své přímluvy u Syna).

Bohu díky za celou pouť (a za naši maturitu). =)

3483

3483

3483

3483

3483

3483

Další fotografie.