Po roční přestávce se opět vydalo dívčí družstvo z naší školy do Českých Budějovic na tradiční volejbalové klání – Turnaj církevních škol. Tato soutěž má vysokou úroveň, zvláště týmy z Budějovic, Plzně a Hradce Králové mají velmi silný kádr – většina jejich hráček hraje v krajských i celostátních soutěžích.

Letos přijelo 7 týmů, kromě domácích Budějovic také Plzeň, Hradec Králové, Praha, Brno, AG Kroměříž a nově i SG Velehrad. Hrálo se ve dvou skupinách, první a druhý tým postupoval, zbývající hrály o pořadí.

Našim prvním soupeřem byla Praha, kterou jsme hladce porazili. Další soupeř z Hradce Králové byl na úplně jiné kvalitativní úrovni a přehrál nás výsledkem 2:0. A tak o přímý postup ze skupiny rozhodoval třetí zápas proti nevyzpytatelnému Brnu. Po dvou setech byl stav 1:1, rozhodoval tedy zkrácený tiebreak. Zde naše hráčky jednoznačně dominovaly, vyhrály 15:4 a zajistily si tak postup ze druhého místa.

V semifinále jsme narazili na favorizované České Budějovice, které nás přehrály 2:0. Také boj o třetí místo s Plzní nám příliš nevyšel a tak jsme brali hezké 4. místo. Celkově zvítězily České Budějovice, druhý byl Hradec, bronz brala Plzeň. Až za námi skončily týmy Brna, Velehradu a Prahy.

Celý turnaj byl velmi dobře organizovaný, díky patří všem, kteří se na něm podíleli. Hlavní poděkování však patří našim šikovným hráčkám, kteří ostudu v Budějovicích rozhodně neudělaly.

Sportu zdar a volejbalu zvlášť!!!