Za oblačného a sychravého říjnového počasí pořádala okresní Asociace školních sportovních klubů v úterý 18. října na umělce Hanácké Slavie Kroměříž Pohár Josefa Masopusta v kopané.

Turnaje se zúčastnily celkem 4 družstva ze tří kroměřížských a jedné holešovské školy. Gymnázium Kroměříž, COPT Kroměříž, SPŠ MV Holešov a naše gymnázium. Hrálo se v jedné skupině systémem každý s každým 2 × 10 minut. Celkem bylo na pořadu turnaje 6 utkání.

Naši borci hráli první zápas s papírově nejsilnějším týmem COPTU Kroměříž. Kluci měli od počátku mírnou převahu, a to především ve středu zálohy, kde se velmi výrazně doplňovali Michal Cupák a Ondra Zavadil. Dobře je podporovala i kvalitně organizovaná obrana Honzou Benešem. Z tlaku jsme vytěžili v prvním poločase jeden gól. Ale ivsoupeř se dostal do přímé šance, kterou však skvělým výkonem zlikvidoval náš gólman Filip Zavadil. Ve druhé půli jsme přidali druhou branku a zápas jsme vyhráli 2:0. Ihned a téměř bez odpočinku jsme nastoupili k druhému utkání s týmem Gymnázia Kroměříž. Naše herní taktika byla velmi podobná prvnímu zápasu, výborná práce středu zálohy podporovaná dobrou obranou. K tomu poměrně lepší střelecký potenciál, avšak řada neproměněných šancí, jedna tyč a jedno břevno. Ovšem i tentokrát nám soupeř zahrozil a od gólu nás zachránila tyč. Přesto se nám postupně některé šance podařilo proměnit a zápas dotáhnout k vítězství 3:0. Poté následovala dle rozpisu pro náš tým dvě utkání pauza, po které jsme nastoupili k poslednímu zápasu s týmem policejní školy z Holešova, který se v průběhu turnaje opticky jevil jako nejvýraznější z ostatních družstev. Avšak naše komplexně fungující mužstvo od začátku soupeře poměrně ve všech činnostech přehrávalo, mělo opět stálou převahu, útočníci se několikrát dostali do vyložených šancí, ze kterých se podařilo vstřelit dvě branky. Soupeř se pod naším tlakem dopouštěl v pokutovém území faulů, z nichž dva byly potrestány v závěru zápasu penaltou. Obě jsme proměnili a pečetili tak vítězství 4:0.

Tým kluků – Ondra Zavadil, Michal Cupák, Honza Beneš, Martin Pitron, Filip Juřena, Filip Zavadil, Tomáš Večerka, Daniel Šťastný, Janis Belis, Vašek Košutek, Tomáš Tang, Jarda Šálek a Laďa Hnilo předvedl velmi solidní, vyrovnanou a komplexní hru a po zásluze turnaj vyhrál ziskem 9 bodů a skórem 9:0.