Je tu polovina února a s tím již tradičně spojené okresní a krajské kolo středních škol ve šplhu. Na rozdíl od minulých let se za naši školu kromě dívek zúčastnili soutěže i naši kluci.

A tak jsme se v úterý 18. února vydali do tělocvičny střední zdravotnické školy v Kroměříži, aby se zde holky pokusily obhájit loňské prvenství a kluci aby získali první závodnické zkušenosti. Děvčata šplhají 4m na tyči a chlapci na 4metrovém laně bez přírazu.  

 Holky měly poměrně velké tréninkové manko, neboť jsme se společnou  přípravou začali dost pozdě. A kluci se vlastně rozhodli o svém startu v závodě až několik dnů předem. Každé družstvo má 4 závodnice a 4 závodníky, soutěží se v jednotlivcích, tak i v kategorii škol. Vždy probíhají 3 soutěžní kola, v každém kole májí závodníci 1 pokus. Do celkového pořadí družstva se započítávaly dva nejlepší časy 3 nejlepších závodnic a závodníků.

Přes již zmíněný tréninkový deficit holky tvrdě zamakaly a výbornými a vyrovnanými časy obhájily titul krajského šampiona. Hodnotila se i soutěž jednotlivkyň, ve které suverénně zvítězila Terezka Cibulková, na druhém místě skončila Natálie Oravcová.

Kluci, Max Machač, Jakub Chlup, Dominik Maliňák a Alex Belis získávali první závodnické ostruhy a bedlivě sledovali šplhací techniku konkurenčních borců. Se svými solidními výkony skočili na čtvrtém místě.

Za obzvlášť kvalitní výkony děkujeme Natálce Oravcové, Terce Cibulkové, Tině Valeriánové a Amálce Andršové. Zároveň blahopřejeme k postupu na „Republiku“

Pořadí škol-dívky:

  1. AG Kroměříž
  2. SPŠ Holešov I
  3. TVŠ Kroměříž
  4. SPŠ Holešov II
  5. SZŠ Kroměříž
  6. SPŠ Kroměříž

Pořadí škol-kluci:

  1. SPŠS Zlín
  2. SPŠ MV Holešov
  3. COPT Kroměříž
  4. AG Kroměříž

3327

3327

3327

3327

Další fotografie