Letos se koná už 62. ročník celostátní přehlídky recitátorů Wolkrův Prostějov, do které se každoročně zapojuje i naše škola. 6. 2. 2020 proběhlo ve studentském klubu školní kolo recitační přehlídky. Zúčastnila se jí čtyřicítka studentů, kteří byli nominováni z třídních kol. Moderování se ujali Klára Šprochová a Ondřej Oharek; oba se výborně doplňovali a svými komentáři pomáhali vytvořit velice příjemnou atmosféru.

Během poetického dopoledne zazněly verše i próza, humor střídaly vážné chvíle. V těch nejlepších případech se podařilo obecenstvo naprosto uchvátit.  "Pořád jsem si říkal, kurňa, co se s tím světem stane?" okomentoval Ondřej Chabiča skvělý výkon Adély Greéové, která velice působivě přednesla text Svět je v pořádku od Nanao Sakaki. Zdařilou tečkou za přehlídkou bylo pásmo budovatelské poezie v podání studentů 4. C pod vedením Anežky Sedlářové.

Zážitky doznívaly ještě během společné reflexe v kruhu i dalších debatách. Věříme, že mnozí z účastníků si odnesli nejen příjemné dojmy, ale také inspiraci k četbě i vlastní interpretaci textů.

Ocenění účastníci:

Čestné uznání s postupem do oblastního kola Wolkrova Prostějova 

I. kategorie

Adéla Greéová
Matyáš Morawetz
Vojtěch Mrlík
Marta Janíčková

 II. kategorie

Adéla Kopecká
Monika Dostálová

 

Čestné uznání

Kategorie do 15 let:

Ondřej Chabiča

 I. kategorie

Klára Šprochová
Anastázie Macková

 II. kategorie

Runa Koblihová
Marie Kučerová
kolektiv 4. C pod vedením Anežky Sedlářové

3278

Moderátoři Klára Šprochová a Ondřej Oharek

 

3278

Studenti 4. C vystoupili s pásmem budovatelské poezie: připomněli dobu, do které už se nechceme vrátit