Na začátku prosince jsem byla pozvána na slavnostní ceremoniál uspořádaný pro vítěze National Literary Award. Organizátoři soutěže již 12. rokem hodnotí práce mladých autorů píšících anglicky. Soutěží se vždy ve čtyřech věkových kategoriích, pravidla jsou však pro všechny jednotná.

Letošní zadání soutěže bylo tedy jasné: Napiš povídku v angličtině na téma OFFLINE o rozsahu 1500 slov. A víc nic. Počáteční zmatek a neuchopitelnost se na poslední chvíli začaly formovat do čím dál konkrétnější myšlenky, ze které nakonec vznikl příběh, který odbornou porotu zaujal a který obstál v konkurenci 250 soutěžních příspěvků.

Do Zrcadlové kaple pražského Klementina se 6. 12. 2019 sjelo šestnáct nejlepších autorů z celého Česka a Slovenska (čtyři z každé věkové kategorie). Už samotné pozvání pro mě bylo naprosto šokující a vyvolalo ve mně obrovskou vlnu radosti. Zrcadlová kaple je nádherná, nemusím tedy asi zdůrazňovat, že nezapomenutelná atmosféra akce byla prostředím ještě stokrát podtrhnuta. Celý ceremoniál prokládala nádherná vystoupení talentované zpěvačky a bezchybného klavíristy.

A i když jsem se nakonec dozvěděla, že jsem skončila na čtvrtém místě, odcházela jsem Klementina patřičně hrdá, jelikož to byla moje úplně první povídka v angličtině a já jsem se probojovala až sem. 

Terezie Hladilová, studentka 3.B

3205

3205

3205