Letos měli všichni studenti naší školy možnost zkusit si soutěžní poslech v běžné výuce v jazykových učebnách se svým vyučujícím. Mnozí se notně zapotili, jelikož prima a sekunda plnila úkoly na úrovni B1 a vyšší gymnázium poslouchalo nahrávku s obtížností B2 - C1. 

Nejlepších výsledků však přesto dosáhli studenti napříč všemi ročníky a výkony na předních příčkách byly opravdu velmi vyrovnané. U vyšší kategorie činil rozdíl mezi prvním a patnáctým místem pouhé 3 body. 

V druhém kole se soutěžilo v mluveném projevu. Všichni studenti, kteří postoupili do ústního kola, byli soupeři vskutku kvalitními a rovnocennými. Záleželo tedy hodně na svědomitosti přípravy.  Povídali jsme si o zajímavých tématech, jako např. sport, kultura, naše společnost, vzdělání, generační problémy či Spojené království a Česká republika. 

Soutěž se hodnotila ve dvou kategoriích. Na nižším gymnáziu obsadili nejvyšší příčky studenti třídy 2.S: 1. místo Justýna Gilíková, 2. místo Jaroslav Baček, 3. místo Eva Klára Pašteková. Na vyšším gymnáziu bylo pořadí následující:  Lukáš Procházka z 5.K, Sára Gilíková (3.T), Julie Štefková (1.A). Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola.

Našim úspěšným studentům přejeme hodně úspěchů nejen při okresním kole soutěže, ale i v dalším studiu angličtiny.

Za kabinet angličtiny Mgr. Martina Gilíková

3116

3116

3116