V uplynulých třech měsících se naši studenti a studentky ubytovaní na Domově mládeže zúčastnili třech turnajů ve florbale a nevedli si vůbec špatně. Posuďte sami…

Prvním turnajem, který proběhl koncem září, byl Ministrantský turnaj - Svatováclavský pohár v Olomouci. Naši ministranti z řad ubytovaných studentů na Domově mládeže hráli v následujícím složení: Štěpán Šíp, Lukáš Holčák, Václav Mik, Filip Fusek, Vojtěch Hochman, Tomáš Zapletal a Michael Zábojník. Celý turnaj byl zahájen v katedrále sv. Václava společnou mší svatou. Po té byli pozváni k obědu v Arcibiskupském kněžském semináři. Dále pak se hráči odebrali do sportovní haly, kde probíhaly zápasy. V prvním zápase naši prohráli, avšak následující dvě utkání již vyhráli, a tak postoupili do semifinále. Těsně před koncem semifinále soupeř vyrovnal, a tak došlo na samostatné nájezdy, které naši vyslanci zvládli lépe, a to i díky velmi dobrému výkonu našeho gólmana Michaela Zábojínka. Ve finálovém zápase se opět potkali se soupeřem, se kterým již jednou prohráli. Zápas to byl dramatický, přelíval se z jedné strany na druhou, ale nakonec kluci dokázali strhnout vítězství na naši stranu. Putovní sochu sv. Václava za první místo v turnaji můžete vidět v horní kapli Panny Marie. Za dobrou reprezentaci, bojovný výkon i za odhodlání do celého turnaje jim patři velký dík.


3079

 

Další možností změřit si své síly, byl turnaj, který pořádal koncem října Domov mládeže Štěchovice na tamní sportovní hale. Turnaje se kromě domácích účastnil také náš tým, studenti z Domova mládeže Zlín, tým domova mládeže z Otrokovic a budoucí policisté z holešovské střední školy. Turnaj nabízel nelítostné souboje. Hrálo se (tabulkovým) systémem každý s každým. Naši kluci bojovali do poslední vteřiny každého zápasu a nakonec si v silné konkurenci odvezli krásné třetí místo. První skončil Domov mládeže z Holešova, druzí pak studenti z Domova mládeže Zlín. Sestava našich byla následující: Martin Malčík, Lukáš Holčák, Michal Košůtek, Filip Fusek, Václav Mik, Štěpán Šíp, Vojtěch Hochman, Tomáš Zapletal a Michal Zábojník.

3079

3079

3079

3079

 

Do třetice všeho dobrého jsme se účastnili koncem listopadu florbalového turnaje domovů mládeže, který pořádala Vyšší odborná škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově. Na tomto turnaji nás reprezentovaly dvě družstva. Tým děvčat a tým chlapců. Zvláště při zápasech našich týmů panovala velmi bojovná nálada, kterou podporoval povzbuzováním vždy náš druhý tým, který zrovna nehrál. Děvčata a chlapci hráli tři zápasy zvlášť ve své tabulce, vždy každý s každým. Složení týmů bylo obdobné jako na minulém turnaji (děvčata a chlapci DM AG, děvčata z DM Štěchovice, děvčata a chlapci z DM Zlín, děvčata a chlapci z policejní školy a „B“ tým policejní místo chlapců ze Štěchovic). Nejvypjatější zápasy byly s domácími týmy, které nám jen těsně unikly. Nicméně s dalšími soupeři jsme bojovali velmi statečně, a tak díky tomu oba naše týmy skončily na krásném druhém místě. Zvláště naše děvčata se svědomitě sehrávala na speciálních trénincích před turnajem a přípravu brala velmi svědomitě. Především výkon našich brankářek (Kateřiny Kůrkové a Terezie Ondrašíkové) stojí za pochvalu. Sestava týmu děvčat byla následující: Kateřina Kůrková, Adéla Mikšaníková, Kristýna Žižlavská, Terezie Ondrašíková, Anna Pavelcová, Anna Nováková, Marie Kučerová, Adéla Kopecká, Eva Sklenaříková, Kateřina Dostálová, Natálie Oravcová a Hana Kaňová. Sestava chlapů: Martin Malčík, Michal Košůtek, Lukáš Holčák, Filip Fusek, Štěpán Šíp, Vojtěch Hochman, Václav Mik, Tomáš Zapletal, Marek David, Martin Brunclík a Pavel Košůtek. Všem patří velké díky za předvedený výkon a reprezentaci.

Vychovatelé Jana Uhlářová a Jan Souček

3079

3079

3079

3079

3079

3079

3079