Zpráva z projektového dne mimo školu v Institutu Cervantes v Praze

 

31.10.2019 přesně 5:40
Hulínské nádraží. Skupina 30 studentů Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži nepřítomně pozoruje okolo projíždějící vlakové soupravy. V pozoru zůstávají pouze dva členové učitelského sboru, kteří toužebně upírají svůj zrak k nádražním hodinám.

 

5:45
Vlaková souprava společnosti Leoexpress ostrým zvukem brzdí před nástupištěm číslo jedna. Studenti i profesoři líně vcházejí do černého kovového vozidla a usedají na svá sedadla. Po pár minutách si již dopřávají hýčkání vlakovou obsluhou.

 

8:55
Konečně v Praze! Skupina opouští vozidlo a kráčí vstříc majestátnímu hlavnímu městu.

 

9:15
Na plánovaném příchodu do muzea, kde mají v úmyslu navštívit výstavu Tutanchamon, se zpoždění vlaku téměř nepodepsalo, především díky rychlé orientaci pana profesora. Studenti do výstavních místností vstupují plni očekávání.

 

11:00
Strach je zmáhá. Nohy těžknou. Výlet do Prahy vrcholí. Skupina pomalu přichází k Institutu Cervantes otestovat si své znalosti španělského jazyka. Během příštích tří hodin mají možnost poznat španělského rodilého mluvčího, seznámit se s cvičeními potřebnými pro zvládnutí certifikátu DELLE nebo absolvovat malý kvíz. To vše samozřejmě španělsky.

 

14:00-16:45
Volný čas. Vyhladovělí žáci hledají vhodná místa pro občerstvení. Ve zbylém čase využívají možnosti nakoupit vánoční dárky.

 

V 17:00 vlak společnosti Leoexpress se všemi studenty a oběma profesory opouští stanici Praha hlavní nádraží. Někteří, včetně mě, se v opojném klidu a tichu dostávají do kouzelné říše snů.

3042