Od osmého do desátého listopadu se konal na Velehradě již VIII. ročník Festivalu duchovní hudby, kterého se zúčastnil i náš pěvecký sbor AVE.

V pátek, den zahájení festivalu, začal společnou mší svatou v bazilice. Mše se účastnily všechny sbory (tedy sbory z Velehradu, Kroměříže, Hradce Králové, slovenského Trenčína, maďarského Miškolce a anglického Londýna). Poté následoval společný program pro všechny zúčastněné do pozdních večerních hodin.

Sobotní dopoledne jsme věnovali zkoušce sboru a přípravě na samotné festivalové vystoupení. Odpoledne vše propuklo – každý sbor se prezentoval dvacetiminutovým programem. Náš sbor vystupoval jako třetí a myslím si, že se vystoupení velmi povedlo. Svědčí tomu i velmi dlouhý potlesk, který zazněl z publika. 

V neděli se sbory účastnily mše svaté v kostele Svatého Ducha ve Starém Městě, kde zpívaly jak při bohoslužbě, tak i po ní, kdy se každý sbor představil publiku několika písněmi z repertoáru sboru.

Festival je nesoutěžní, přesto mohu říci, že sbor AVE určitě předvedl posluchačům velmi pestrý program a svou úrovní vystoupení sbor přesvědčil posluchače, že patří mezi velmi kvalitní gymnaziální smíšené sbory.

Michael Korbička

3022

3022

3022

3022