Každoročně v měsíci listopadu organizuje naše partnerská škola v polských Piekarech mezinárodní turnaj v sálové kopané. I letos jsme od partnerů obdrželi pozvání a tak mohl ve středu 13. listopadu odcestovat náš školní fotbalový tým na tento turnaj.

Celkem se ho zúčastnilo 5 mužstev. Katovice, Wojkovice, Siemanovice, domácí Piekary a naše AG. Hrálo se systémem každý s každým, tedy celkem 10 zápasů. Každý zápas trval jen 10 minut hrubého času, což je z herního hlediska dost málo. Ale byl to čas objektivní pro všechny zúčastněné.

Hned na úvod v prvním duelu jsme hráli s domácím týmem. Od začátku jsme měli v poli převahu, daleko častěji jsme drželi míč, ale dobře takticky a pozičně hrající soupeř nám nedovolil dostat se do výrazného střeleckého zakončení. Čas nás tlačil, ale nakonec se nám přece jen podařilo před koncem zápasu vstřelit branku a zvítězit 1:0. Dalším naším soupeřem bylo družstvo Katowic, evidentně nejsilnější tým turnaje, který si dělal ambice na celkové vítězství. Zápas byl poměrně vyrovnaný, v některých momentech ze strany soupeře hodně vyhrocený až agresivní. Šance byly na obou stranách, ale bez gólového zakončení. Zápas tak skončil remízou 0:0. V dalších dvou zápasech s Wojkovicemi a Siemanovicemi jsme měli mírnou převahu, více jsme drželi míč, lépe využívali volný prostor a více stříleli. Wojkovice jsme přehráli 2:0 a Siemanovice 1:0. Třemi vítězstvími a jednou remízou jsme tak celý turnaj vyhráli.

Celému týmu patří dík za předvedený výkon.

 3016

 3016

 3016

 3016

 3016

Další fotografie.