V letošním roce proběhla další etapa oprav vnitřních prostor Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Již na jaře se zazdily dlouhodobě nevyužité a zanedbané volné rohy nádvoří u tělocvičny. Vznikly tak nové skladové prostory, kabinet chemie a tři nové kuchyňky. Od června pak došlo k celkové rekonstrukci poloviny domova mládeže, opravovalo se první patro (tzv. ponorka) a také druhé patro budovy A (část vedle zámku).

V průběhu oprav došlo ke kompletní výměně elektroinstalací, vodovodních a odpadních sítí, všechny pokoje mají nové podlahy, umyvadla, světla, dveře, omítky i zateplené podhledy. Několik pokojů na domově přibylo, protože velké pokoje byly zmenšeny. Všechny pokoje jsou vybaveny novými postelemi, skříněmi, psacími stoly a dalším nábytkem, celkově se letos opravilo 140 ubytovacích míst. Spolu s opravou pokojů byly kompletně rekonstruovány přilehlé sprchy, toalety, chodby a schodiště.

Hlavní část prací probíhala od poloviny června do konce srpna a časová tíseň byla jedním z největších problémů oprav. Nynější celková kapacita domova narostla na své maximum 301 ubytovacích míst a domov mládeže je již kompletně opravený. Celkové náklady letošních oprav se vyšplhaly na 38 miliónů korun a velký dík za to patří investorovi a zřizovateli školy Olomouckému arcibiskupství. Poděkování patří firmám realizujícím opravy a všem zaměstnancům i brigádníkům, kteří pomáhali s vyklízením původních prostor a přípravou nových prostor na školní rok. Velké díky patří všem, kteří letošní práce zahrnovali do svých každodenních modliteb.

Mgr. Jan Košárek

2839

2839

2839

2839

2839

2839

2839