Nově otevřená galerie ožila ve středu 11. 9. vernisáží výstavy studentských prací s názvem Džungle. Vystavené práce vznikaly ve škole během červnového výtvarného projektu. Na vernisáž zavítali milovníci umění z řad studentů i pedagogů, moc rádi jsme uvítali také naše absolventy a rodiče vystavujících studentů.

Úvodního slova se s patřičnou noblesou ujal autor několika vystavených děl Filip Straka, dále jsme si poslechli houslový duet v podání Brigity a Doubravky, náš průvodce Filip také poukázal na experimentování s různými výtvarnými technikami a odtajnil nám použité inspirační zdroje. Následovalo překvapení: hudební happening. Přítomní diváci byli vyzváni, aby vytvořili improvizovanou městskou džungli za pomoci zvuků svých mobilních telefonů. Nakonec Filip vybídl hosty k individuální prohlídce a debatám. 

Připraveno bylo sladké pohoštění, za které moc děkujeme studentkám i jejich maminkám. Velký dík patří také vedení školy, pracovníkům dílny za pomoc s instalací výstavy, paním uklízečkám, za spolupráci a podporu děkuji paní L. Pospíšilové a panu K. Gambovi, paní I. Bekárkové za vydařené fotografie z vernisáže.   

Byla radost setkat se v tomto inspirativním prostoru a zažít báječnou neformální atmosféru první vernisáže.

Výstava je volně přístupná do konce října. V listopadu se můžete těšit na výstavu vztahující se k výročí 17. listopadu, kterou připravují naši učitelé dějepisu.

Jana Svobodová

2825

2825

2825

2825

2825

2825

2825

Další fotografie